Zapraszamy w podróż w przeszłość, na spotkanie z greckimi bogami, do początków naszej cywilizacji - Aten. Sięgniemy Wzgórza Olimp i przypomnimy sobie mitologicznych bogów, odwiedzimy świątynie, w których starożytni prosili Atenę, czy Zeusa o pomoc. Zobaczymy, gdzie Grecy spędzali czas oddając się rozrywkom, poznamy tajemnice teatru oraz tajniki sztuki aktorskiej, która właśnie w Grecji miała swoje początki. 

Program ramowy

Dzień 1
Wyjazd z Piły godz. 05:00, przejazd na Węgry na nocleg. Nocleg w okolicy Szegedu.

Dzień 2
Śniadanie, przejazd do Serbii, najbardziej znanej ze względu na konflikt w byłej Jugosławii. Zwiedzanie Belgradu: spacer deptakiem Knez Mihailovapark Kalemegdan. Nocny przejazd do Grecji, w drodze obiadokolacja.

Dzień 3
Śniadanie w formie suchego prowiantu. Całodzienny pobyt w jednym z najsłynniejszych greckich parków wodnych - Waterland. Wspaniałe miejsce zabawy dla dzieci i młodzieży, z mnóstwem zjeżdżalni oraz wieloma emocjonującymi atrakcjami na wodzie. Przejazd na nocleg do Salonik. Obiadokolacja.

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Salonik – w programie: bazylika św. Demetriusza zbudowana na miejscu dawnej łaźni rzymskiej, Krwawa Wieża, świątynia Hagia Sophia, Rotunda św. Jerzego. Przejazd na Riwierę Olimpijską. Obiad. Zakwaterowanie oraz zapoznanie z bazą noclegową. Kolacja. Nocleg.

Dzień 5-10
Wypoczynek i realizacja programu:

PROGRAM ANIMACYJNY: Elementy teatru: Jak wczuć się w rolę,  ćwiczenia przygotowujące do wejścia na scenę, ćwiczenia głosowe, etiudy teatralne, rejs piracki Obozowe Igrzyska Olimpijskie, Gra terenowa, zajęcia sportowe i rekreacyjne, wypoczynek nad morzem - plażowanie i kąpiele

Wycieczka doMeteorów i Kalambaki – zwiedzanie słynnych klasztorów Meteora - malowniczo usytuowanych pośród fantastycznego skalistego krajobrazu, wizyta w fabryce ikon - „sztuka  bizantyjska w ikonografii” - poznanie procesu produkcji ikon,

Wycieczka do Aten –Zwiedzanie: Akropolu – świątynie dawno zapomnianych bogów greckich i świetnie zachowany starożytny teatr. Spacer historyczną dzielnicą Aten - Plaka, w której odkryć można wpływy  tureckie, muzułmańskie i greckie. Stadion Panateński oraz Parlament.

Dzień 11
Po śniadaniu nocny przejazd tranzytowy do Budapesztu.

Dzień 12
Śniadanie w formie suchego prowiantu. Zwiedzanie Budapesztu, stolicy Węgier. W programie Wzgórze Gellerta, Wzgórze Zamkowe, Baszta Rybacka, kościół Macieja, Parlament, Plac Bohaterów, Termy. Przejazd na nocleg do Słowacji. Obiadokolacja.

Dzień 13
Śniadanie. Wyjazd z hotelu. Powrót do Polski.

W cenie podstawowej: 10 noclegów, wyżywienie. Ubezpieczenie IDUNA KL do 15.000 €, NNW 15.000,-zł, 1.000,-zł bagaż, realizacja programu, transport, opieka wychowawców, transport z Piły i na trasie przejazdu,  opieka medyczna, obowiązkowe ubezpieczenie na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Wydatki programowe: wstępy (m.in. Waterland, klasztor w Meteorach) + przewodnicy miejscowi + wycieczka do Aten + taksy klimatyczne + dodatkowy posiłek 2-go dnia (w cenie)

Zakwaterowanie:  Hotel ORFEAS BLUE RESORT**** (lub inny o podobnym standardzie), w trakcie pobytu pokoje 3,4-osobowe z łazienkami oraz 5 – osobowe apartamenty (2-kondygnacyjne). W przepięknej miejscowości Pieria k. Katerini, tuż nad brzegiem morza przy plaży Korinos, całkowicie odnowiony. Na terenie obiektu: basen, restauracja, bar, sala TV, salon wypoczynkowy. Podczas noclegów tranzytowych hostele lub hotele ** i ***

Wyżywienie:  3 posiłki dziennie podczas pobytu w Grecji, Pierwsze świadczenie – obiad, ostatnie –śniadanie. W hotelu, obiady i kolacje w formie bufetu. Wyżywienie w pozostałe dni – patrz program 

Transport: Autokar turystyczny obsługiwany przez dwóch kierowców (klimatyzacja, WC, barek i DVD) autokar zostaje na miejscu do dyspozycji obozowiczów.

Uwagi: Uczestnicy obozu powinni posiadać: paszport lub dowód osobisty, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe, każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia min. 50 €)

Termin: 20.07- 01.08. 2019

CENA: 2 876,00 zł