default_mobilelogo

Costa del Sol - Andaluzja tętni życiem przez cały rok. Dzięki ponad 320 słonecznym dniom w roku i łagodnemu klimatowi, przekształciło się w międzynarodowy ośrodek turystyczny. Wybrzeże Costa del Sol to nie tylko plażowanie, długie piaszczyste plaże, ale także możliwość zwiedzania Andaluzji, oraz korzystania z wieczornej rozrywki, a jednocześnie kontaktu z andaluzyjską kulturą. Wybrzeże Słońca oferuje wczasowiczom klimat subtropikalny, który zapewnia przyjemne temperatury przez cały rok.

21.10. Wyjazd do Berlina. Odprawa paszportowo-bagażowa, wylot z Berlina godz. 06:35, przylot do Malagi godz. 10:10 odprawa. Po przybyciu do Malagi  i odprawie, spotkanie z przewodnikiem   z którą udamy się na  zwiedzanie stolicy Costa del Sol. Spacer po zabytkowej części Malagi, wokół Alcazaby, Teatro Romano i Muzeum Picassa, W drodze do hotelu wizyta w Mijas  - z tradycyjna andaluzyjską atmosferą i architekturą, białe domostwa – Pueblo blancos, położone wzdłuż malowniczych uliczek otaczających starówkę, Santuario de la Virgen de la Pena, kaplicę wyrzeźbiona  w skale, arena walk byków o owalnym kształcie. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, wyżywienie All inclusive zgodnie z ofertą hotelu, nocleg.

22.10 -27.10
Plażowanie lub wycieczki fakultatywne do wyboru poniżej

28.10.2019 –  śniadanie. Wykwaterowanie z pokoi, czas wolny na plażowanie lub wycieczka fakultatywna do: Nerji i Frigiliany -cena 30 € (opis poniżej),  transfer na lotnisko, odprawa pasażerska, wylot z Malagi godz.19:50. Przelot do Berlina godz.23:25, odprawa a następnie wyjazd do miejsca zamieszkania. Uwaga: możliwość kolacji  w restauracji za dodatkową opłatą około 15-18 €/os.

ŚWIADCZENIA:

Bilety lotnicze  przelot samolotem Berlin - Malaga - Berlin, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny + bagaż rejestrowany 20 kg | transfery klimatyzowanym autokarem lotnisko –hotel -lotnisko |  7 noclegów  w hotelu  Flatotel w Benalmádena 3*** na Costa del Sol. | wyżywienie dwa posiłki dziennie w formie bufetu + woda i wino do kolacji |wycieczka po Maladze i do  Mijas  –pierwszego dnia | opiekę pilota-przewodnika na miejscu -  przedstawiciel z Malagi | program turystyczny – fakultatywny (wycieczki) do wyboru ubezpieczenie NNW i KL, bagaż  AXA | obowiązkowe ubezpieczenie na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny|

UWAGA: możliwość transferu z miejsca zamieszkania na lotnisko w Berlinie za dodatkową odpłatnością   

Niniejsza oferta jest jedynie propozycją cenową i nie stanowi umowy w rozumieniu prawa handlowego.

Wszelkie rezerwacje zostaną dokonane po podpisaniu umowy.

Flatotel w Benalmádena 3***

Flatotel to jedna z naszych najlepszych opcji w mieście Benalmádena. Ten hotel apartamentowy położony jest obok pola golfowego Torrequebrada oraz zaledwie 20 metrów od plaży Las Yucas w mieście Benalmádena. Oferuje on odkryty basen z barem, bufetowy bar przekąskowy oraz siłownię. Do dyspozycji Gości są klimatyzowane pokoje, apartamenty i studia z balkonem z widokiem na Morze Śródziemne. W sypialni mieści się łazienka. Z WiFi można korzystać bezpłatnie. Na miejscu znajduje się pokój gier oraz restauracja. Personel obiektu służy pomocą w wypożyczeniu rowerów i samochodów. Do dyspozycji Gości jest także pralnia. Hotel usytuowany jest 2 km od przystani Puerto Marina, w okolicy której można uprawiać rozmaite sporty wodne. Odległość od centrum Malagi wynosi około 20 km, a od lotniska – 12 km. Na przystanku przed budynkiem autobusy zatrzymują się co 15 minut.

CENA: 2 055,00 zł

Wycieczki fakultatywne do wyboru:

Gibraltar i Ronda  cena: 62 € z wejściami
07:30 śniadanie w formie bufetu w restauracji hotelowej, następnie przejazd autokarem do Wielkiej Brytanii zwiedzanie Gibraltaru - enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim o długości zaledwie 6 km, wjazd taksówkami na najwyższy punkt na Skale Gibraltarskiej, zdjęcia z zabawnymi małpkami bezogonowymi, punkty widokowe, wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, przejazd przez rezerwat przyrody do Groty św. Michała, wejście do tuneli z tablicą upamiętniającą śmierć gen. Sikorskiego, powrót taksówkami do portu. Przejazd do położonej wśród  gór malowniczej Rondy, spacer  do centrum cudnego andaluzyjskiego miasteczka, spacer po urokliwych zakątkach z domami zawieszonymi na krawędzi głębokiego wąwozu El Tajo, monumentalnym mostem o wysokości 100 m i najstarszą w Hiszpanii arena korridy, czas wolny na tapasy i lampkę wina lub zakupy pamiątek. Powrót do hotelu.

Granada u stóp Sierra Nevada i Pałac Nasrydów w Alhambrze”)  cena: 58 euro z wejściami
07.30 – 08.15 śniadanie w formie bufetu w restauracji hotelowej, przejazd do Granady z panoramą w tle - gór Sierra Nevada zwiedzanie Alhambry - ogromnego, romantycznego kompleksu pałacowo-ogrodowego, przywołującego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy, spacer urzekającymi Ogrodami Generalife i wejście do najpiękniejszego z arabskich pałaców – Pałacu Nasrydów  przejazd do dzielnicy Albaicin, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter, czas wolny na lunch lub zakupy pamiątek. Powrót do hotelu. Uwaga: należy wcześniej rezerwować wejścia do pałacu  miejsca są ograniczone z uwagi na duże zainteresowanie !!

Nerja i Frigiliana   Cena: 30 €
Nerja, to jedno z tych miejsc, które powinny stać się punktem  obowiązkowym każdego turysty przyjeżdżającego do Malagi, czy wybrzeża Costa del Sol. Balcon de Europa – położonego na klifie, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Morze Śródziemne i  okoliczne plaże. Frigiliana  to urokliwe białe miasteczko położone w paśmie gór Sierra Almijara, około 60 km od Malagi i 11 km od miejscowości.  Jest to jedno z bardziej autentycznych przykładów tradycyjnej architektury arabskiej w Hiszpanii.  Miasto otrzymało wiele nagród za utrzymanie tradycyjnej zabudowy i troskę o wielokulturowe dziedzictwo, oraz o dbałość swojej miejscowości. Powrót do hotelu.

Kordoba” cena : 45 € z wejściami
07.30 – 08.15 śniadanie w formie bufetu w restauracji hotelowej . Wyjazd  do Kordoby, w której zobaczymy zabytkowy zespół został wpisany na listę UNESCO. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu  z VIII wieku – największy na półwyspie Iberyjskim, w czasach kalifatu największe centrum duchowe, dziś zachwycający architekturą i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, wąskich uliczkach żydowskiej dzielnicy Juderia z jedną z trzech zachowanych w Hiszpanii synagoga z XIV w, pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Następnie zwiedzanie Alcázar de los Reyes Cristianos –letniej rezydencji rodziny królewskiej, wzniesionej nad rzeką Gwadalkiwir z przepięknym rzymskim mostem Puente Romano. Powrót do hotelu, wyżywienie All incl. Zgodnie z opisem hotelu, nocleg.

Sewilla cena:  46 € z wejściami
07:30 śniadanie w formie bufetu w restauracji hotelowej, 08:15 wyjazd do Sewilli – stolicy Andaluzji, panoramiczny objazd miasta, zwiedzanie Placu Hiszpańskiego i Placu Obu Ameryk – kompleksów pałacowo – ogrodowych, spacer po ogrodach i czas na piękne zdjęcia, zwiedzanie monumentalnej Katedry NMP,w której znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Kolumba, wejście na wieżę Giralda –pozostałości po zabudowaniach meczetu z panoramą miasta. Czas wolny na lunch lub zakup pamiątek w zabytkowej dzielnicy Santa Cruz, powrót do hotelu. wyżywienie All inclusive zgodnie z ofertą hotelu,, nocleg

Wycieczka Ścieżką króla - cena : z biletem wstępu 55 €
El Caminito del Rey, czyli Droga Króla znajduje się w hiszpańskim parku narodowym Desfiladero w okolicach Malagi. Trasę przygotowano w 1905 roku na potrzeby robotników budujących zaporę wodną na płynącej wąwozem rzece Guadalhorce. Choć trudno to sobie wyobrazić, wąską, metrową ścieżką transportowano materiały budowlane i sprzęt. Królewską nazwę ścieżka zawdzięcza królowi Alfonsowi XIII. Ów władca Hiszpanii w 1921 roku pokonał trasę pieszo w czasie uroczystości otwarcia wspomnianej wcześniej tamy. Ścieżka nigdy nie była remontowana, więc szybko popadła w ruinę: zapadła się część platform i barierek, brakowało siatek chroniących przed spadającymi kamieniami. Mimo to zapierające dech w piersiach widoki i uzależnienie od adrenaliny przyciągały do El Caminito kolejnych śmiałków, dla których ta przygoda w wielu przypadkach kończyła się tragicznie.    Aktualna Droga Króla, której przejście wymaga sporej dozy szaleństwa, została odnowiona i udostępniona ponownie turystom 26 marca 2015

Szlak był dotychczas uważany za jeden z najgroźniejszych na świecie. Teraz, dzięki renowacji i zabezpieczeniom, pokonują ją osoby bez doświadczenia wspinaczkowego. Drogę można pokonać bezpiecznie i legalnie.  Ponad 7 kilometrów zapierającej dech w piersiach trasy widokowej. Jeśli się wpadło do Andaluzji to El Caminito del Rey jest jednym z ważniejszych elementów turystyki aktywnej, którego przegapić nie można.